Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 8081 komentarzy

Ultima Thule - Ultima Ratio

Ultima Thule - Janusz KorwinMikke ! Konrad Berkowicz ! Stanisław Michalkiewicz ! Nigel Farage ! WOLNY RYNEK ! WOLNA EUROPA !

keynesizm zjada GÓWNA ...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oto dowód na to, że keynesiści powinni jeść gówna ...

Uwaga: w związku z zakończoną sukcesem kampanią i wyparciem z internetu "Cywilizacji Wariatów", "Nowej Architektury Wariackiej" oraz "Wariatów Jutra" postanowiłem powrócić w celu zniszczenia wielkiego zagrożenia ze strony keynesizmu.

 

****************

 

W związku ze skandalicznym zachowaniem Samuraja, który opublikował publicznie pochwałę keynesizmu, który jak wiemy jest ideologią ZBRODNICZĄi prawo ZAKAZUJE pochwalania keynesizmu, postanowiłem opublikować PRZYKŁAD EDUKACYJNY prezentujący prawdziwe oblicze ("true face") keynesizmu ...

 

 

Otóż wyobraźmy sobie, że istnieje restauracja mająca w swoim menu GÓWNA. Właściciel restauracji nie znajduje chętnych na swoje posiłki, więc lobbuje w rządzie za wsparciem "strony popytowej" na gówna, żeby "uratować GÓWNIANE MIEJSCA PRACY".

 

"Premieru" rządu wizytuje restaurację i rozkoszuje się podawanymi przez gospodarza gównianymi posiłkami i po ich spożyciu odbywa krótki "gówniany briefing", na którym informuje, że "nie można dopuścić do utraty tak wielu GÓWNIANYCH MIEJSC PRACY", po czym dodaje, że "jeszcze nigdy w historii tak wielu nie zawdzięczało tak wiele takim gównom" ...

 

Po uchwaleniu pomocy keynesiści zaczęli korzystać z restauracji i zajadali się wykwintnymi gównami w przeróżnych wariantach ...

 

Jak sądzicie - keynesiści: skorzystalibyście z takiej restauracji ? Przecież wsparcie rządu dla utrzymania tej restauracji to wiele uratowanych gównianych miejsc pracy, zwiększona produkcja, wzrost gównianego PKB i wiele innych korzyści !

 

Czy któryś z keynesistów mógłby mi wyjaśnić, na jakiej podstawie chcecie nam wciskać te wasze GÓWNA ?

 

KOMENTARZE

 • SMAKOWAŁO ?
  I jak Samuraj, smakowało ?
 • @Ranger 02:44:41
  i o to chodzi, stary !
 • Mnożnik
  Nie ulega wątpliwości, że jedzenie gówna powoduje niestrawność, co z kolei produkuje więcej gówna. Lo and behold - keynsistowski mnożnik naprawdę działa ;-)
 • @pmad 10:29:18
  :)
 • a'propos „Abenomics”:
  - pochyl się i rozluźnij;
  - poczujesz "elastyczny bodziec fiskalny";
  - postymuluję ci twoje (inwestycje) prywatne.
 • @
  na miejscu keynesistów zmieniłbym nazwę gówna na przysmaki a każdego kto nazwie gówno gównem oskarżył o mowę nienawiści.
 • Zidioczona Europa
  Nowoczesna Zidioczona Europa popiera gówniane restauracje jako przyjazne środowisku . wkrótce Parlament podejmie stosowne uchwały popierające ten kierunek zagospodarowania odpadów.
 • Neon świeci ale nie myśli, to każdy wie.
  Promuje się tekst tak prymitywny i mało estetyczny.
  Mimo oczywistego zażenowania kolejnym obniżeniem poziomu, zapodam tylko link do mojego komentarza. Komentarz ten jest dyskretnie pomijany, bo pokazuje jakąś prawdę realną. Oczywiście w polemice Ultima Thule czy powiedzmy GPS musiałby powiedzieć, że światowa czołówka ekonomistów z lat 30tych i 40tych to zwykła banda idiotów, a oni to są geniusze co ich demaskują.

  http://ja.samuraj.neon24.pl/post/99433,keynesizm-nie-taki-straszny-jak-go-neoliberalowie-maluja#comment_867329

  Natomiast nie od rzeczy byłoby wysłuchać z włączonym myśleniem ten tekst Freedoma.

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=rq__nbNnMMw

  Bo co on w pewnym momencie wyjaśnia? Że jeden procent od 5.000, to więcej niż 10 procent od 200. Toż to podstawy wiedzy o procentach, uczą tego w szkole (już nie pamiętam czy było to w podstawówce, czy w średniej). A on mówi - ja wam teraz ujawniam wiedzę, którą ukrywają przed wami media głównego nurtu. Tak, tak, siedzę w podziemiu, kryje się przed siepaczami reżimu i z narażeniem życia głoszę te ukrywane prawdy. Tam jest jeszcze kilka podobnie "inteligentnych demaskacji". Ale poziom.
  Neon świeci ale nie myśli, to każdy wie.
 • @vortex 11:44:27
  A GPS i Freedom byli na tyli sprytni (to nie znaczy inteligentni), że mnie przezornie zbanowali. Bo dobrze wiedzą że w 10 (no może 20) zdaniach bym ich rozjechał.
  Ekonomia jest nauką trudną, pełną sprzeczności, pułapek, paradoksów i zawiłości , więc dyskusja pewnych tez zajmuje całe tomy. Natomiast w ich wypadku tomów nie trzeba (dobrze to wiedzą) - prostactwo, nieuctwo, słoma wychodzi z butów.
 • @vortex 12:12:53
  Tak się zastanawiam od kilku dni gdzie się podział Paweł Tonderski. Pewnie tutaj się przeniósł.
  http://polacy.eu.org/
  Też się chyba tam przeniosę, i spróbuję podnieść poziom (albo utrzymać). A wy sobie dalej obniżajcie, puszczając coraz bardziej debilne i kloaczne teksty.
 • @vortex 12:33:28
  Bo jak z kaprysu klient z jawnym deficytem umysłowym może mnie wyłączyć, zwyczajnie wywalić poważny tekst polemiczny (jak też mnie anihilować), to ja dziękuję.
 • @vortex 11:44:27
  To co piszesz, to czysta demagogia.

  Freedom nie pisał nic o nauce procentów, tylko o tym, że rząd oszukuje ludzi pokazując dobre wyniki wzrostu gospodarczego na tle państw wyżej rozwiniętych, w których dochód na głowę mieszkańca jest wielokrotnie wyższy.
  A dochód jest tam wyższy, bo ilość dóbr kapitałowych zwiększających wydajność pracy każdego powiedzmy Niemca jest nieporównanie wyższa niż w Polsce.
  A skoro tak, to każdy wzrost ilości kapitału, poprzez pożyczanie, pozyskanie środków unijnych czy zwiększanie ilości pieniędzy będzie skutkował dużym wzrostem dochodu narodowego.
  Tak więc, Polska pożyczają, czy dostają z unii (co jest swego rodzaju pożyczką i to bardzo kosztowną) X kapitału może łatwo spowodować zwiększenie produkcji.
  Niemcy pożyczając ten sam X nie mogą.
  Więc już z tego powodu powoływanie się na większy wzrost niż w krajach bogatych przedstawiając to jako sukces rządu jest nonsensem.

  Miarą sukcesu jest efektywność wykorzystywania tych środków.
  Na ile bardziej zyskowne inwestycje są realizowane niż wynoszą koszty pozyskania tych środków.
  A na tym polu jest porażka!!!
  Rządy większości krajów dokonują marnotrawstwa prowadzącego do kryzysów i biedy.
  I pokazują to w mediach jako sukces - osiągnięcie wzrostu gospodarczego.

  Ja tak rozumiem to co mówił Freedom.
 • @imran 13:11:47
  Problem polega na tym, że trudno zrozumieć co właściwie Fredom pokazywał (zdaje się że on też tego nie rozumiał, a ty się domyślasz i po swojemu to interpretujesz). Ale na pewno starał się zrobić wrażenie że demaskuje jakiś spisek, niektórzy dali się nabrać. To wszytko jest już skrajnie niepoważne.
 • @vortex 11:44:27
  >Oczywiście w polemice Ultima Thule czy powiedzmy GPS musiałby powiedzieć, że światowa czołówka ekonomistów z lat 30tych i 40tych to zwykła banda idiotów, a oni to są geniusze co ich demaskują. "

  Twoja argumentacja na zasadzie; idea ta jest słuszna i logiczna, ponieważ większość się za nią opowiedziała jest niedorzeczna.

  Źli ekonomiści zawsze wiedzieli, że zwiększanie ilości pieniądza pobudza gospodarkę i wywołuje efekt wzrostu produkcji.
  Dobrzy ekonomiści byli w stanie przewidzieć czym takie zabawy z pieniądzem muszą się w dłuższej perspektywie skończyć.

  Keynes im zapodał, że w dłuższej perspektywie umrą i to uspokoiło ich sumienie.

  W latach dwudziestych zaczęto wykorzystywać możliwości pieniądza fiducjarnego i systemu bankowości centralnej do niespotykanego wcześniej
  tempa dosypywania pieniądza.
  Na kilka lat przed wielkim kryzysem zarówno Mises jak i Hayek, jak i zapewne wielu innych o których nie słyszeliśmy ostrzegali przed tym i przewidywali tego skutki.
  Mistrz Keynes natomiast był święcie przekonany, że boom się nigdy nie skończy. Jeszcze przed samym krachem na giełdzie zapewniał, że nie ma obaw. Potem stracił dużą część swojego majątku.

  Ekspansja kredytowa spowodowana zwiększaniem ilości pieniądza nigdy nie będzie trwała w nieskończoność.
  W latach 30-tych zastopował ją standard złota, więc zachłanni politycy i bankierzy widzieli w nim głównego wroga. Bo nieskrępowana możliwość drukowania sobie pieniędzy a do tego poprawianie wskaźników i nabijanie punktów wyborczych to dla polityków raj.
  Keynesizm dał im podstawy teoretyczne do tego, aby żądać zniesienia standardu złota i zapewnić sobie wieczną ekstazę. Złodziejstwo na wielką skalę.
  Co z tego, że Hayek intelektualnie wdeptał w ziemię tą teorię.
  Tam gdzie są do ukradzenia tak ogromne pieniądze, nie liczy się prawda i logika.
  Te nonsensy musiały wygrać.
  A dzień dzisiejszy pokazuje, że złudzenie jakoby brak jakiejkolwiek kotwicy w postaci np. złota wyeliminuje kryzysy, bo ciągłe zwiększanie kreacji zapewni niepowstrzymany wzrost i możliwość kradzieży na niespotykaną skalę, skończyć się musi tym, co dokładnie opisywali dobrzy ekonomiści.

  Ale to i tak nie ma znaczenia. Nadal jest wiele do kasy do skubnięcia, więc dalej będą opłacani i kreowani na mędrców kretyni widzący jedyną szansę na wyjście z kryzysu w znalezieniu sposobów na jeszcze większe zapożyczanie się i zwiększanie ilości pieniądza.

  Ani historia, ani logika, ani argumenty ich nie przekonają.
 • @vortex 13:26:22
  Freedom zrobił założenie, że trzeba dotrzeć do prostych ludzi nie mających żadnej wiedzy o ekonomii. Gdyby zaczął tłumaczyć to w taki sposób jak ja to zrobiłem powyżej, to większość by wyłączyła po dwóch minutach i stwierdziła, że to jakieś bzdury.

  Od czegoś trzeba zacząć. To musi być prosty przekaz. Ale to nie powoduje, że staje się nieprawdziwy.
 • @imran 13:54:10
  Twoje gadanie jest dokładnie nic nie warte. Dzięki Keynesowi żyjemy w nowym świecie, można uznać to nakręcanie koniunktury za sztuczne, ale to zadziałało. Pooglądaj sobie zdjęcia i filmy z USA z lat 30tych (już o Polsce nie wspominając). Na dzisiejsze standardy tam była to bieda, prymityw. Te kilkadziesiąt lat pod teoriami Keynesa pchnęło ludzkość o całą epokę do przodu.
  A teraz że są jakieś problemy? Problemy były i będą zawsze. Ale żyjemy w innym dużo bogatszym świecie i nawet jak się nieco obniżymy, to i tak będzie nadal całkiem dostatnio. Liberalne wyzerowanie w GB z czasów Margaret nie dało żadnych pozytywnych efektów, teraz bez hałasu z tergo się wycofują.
 • @vortex 14:11:51
  Masz rację. Fakt, że mimo tej ideologii marnotrawstwa, jednak się nie cofnęliśmy w rozwoju, to istny cud.
  Chwała Keynesowi
 • dobre
  ale za mało gówna!
 • vortex
  z czy ty czytales przypadkiem np Rothbarda ze sie wypowiadasz o ekonomii? czy swoja wiedze wziales z dupy?
 • @vortex 14:11:51
  ja stawiam teze ze gdyby nie Keynsizm to ludzkosc juz dawno by skolonizowala marsa.
  twoja ideologia jest logicznie i matematycznie sprzeczna co zostalo juz wiele razy udowodnione przez roznych autorow ktorych ty nie czytales.
 • @cezar 15:32:13
  "ja stawiam teze ze gdyby nie Keynsizm to ludzkosc juz dawno by skolonizowala marsa."

  W jakim celu?
  Bo biznesu z tego żadnego.
 • @vortex 14:11:51
  "...Liberalne wyzerowanie w GB z czasów Margaret nie dało żadnych pozytywnych efektów, teraz bez hałasu z tergo się wycofują."
  Z tego powodu, górnicy brytyjscy masowo emigrują za węglem i chlebem do krajów demoludu, gdzie chwalić "TegoKtóregoNieWidzieliRadzieccyAstronauci", idee socjalne nie umarły wraz z rozpadem Imperium Miłości.

  Howgh
 • @Cezary Bialik 20:35:09
  "...."ja stawiam teze ze gdyby nie Keynsizm to ludzkosc juz dawno by skolonizowala marsa."
  W jakim celu?
  Bo biznesu z tego żadnego."

  Szanowny Pan, zdaje mi się ocenia stan obecny, monopolu ludowszczyzny na latanie powyżej drugiego piętra. Być może, gdyby nie NASA, Роскосмос i ich odpowiedniki chińskie, kambodżańskie, etc, etc, lot na Marsa, byłby intratnym zajęciem.
 • @Cezary Bialik 20:35:09
  ....być może, stworzyło by to inne zagrożenia, ale to zagadnienie dla miłośników S.F.
 • @seedam 23:29:21
  "Szanowny Pan, zdaje mi się ocenia stan obecny, monopolu ludowszczyzny na latanie powyżej drugiego piętra. Być może, gdyby nie NASA, Роскосмос i ich odpowiedniki chińskie, kambodżańskie, etc, etc, lot na Marsa, byłby intratnym zajęciem."


  Łoo matko!

  Od lat zachodzę na dwa profesjonalne portale astronautyczne.

  http://www.forum.kosmonauta.net/

  http://www.kosmonauta.net/pl/

  Jest tam bardzo wpływowe lobby wielkich entuzjastów lotu na Marsa. Ale ... z takich komentarzy najpierw się śmieją, a później dają taktownie klientowi do zrozumienia, żeby swoimi gusłami i idiotyzmami nie zawracał im głowy.
  Bo temat już nie raz został przenicowany dokładnie. Potrzeba na to około 500 mld. $, i wymaga to rozwiązania przynajmniej kilku problemów dotychczas nie rozwiązanych. A biznes prywatny nie ma zakazu lotu na Marsa. Ależ można bez NASA. A jednak nie lecą.
 • @imran
  Jesteś chyba w zmowie z UT. Nie lubię Was, bo mnie nie zawiadomiliście o eksperymencie - dlatego zdemaskuję ten spisek: http://nowyobywatel.pl/2013/09/23/fenomen-gowno-wartych-prac/
 • @GPS 02:56:39
  Ciekawy artykuł, choć opisujący coś, co ja od dawna wiem.

  Ale mój artykuł był tylko reakcją na teksty Samuraja, który nagle ni z tego ni z owego zaczął promować to gówno keynesizmu !!!

  No musiałem coś z tym zrobić !!!

  Samuraj został dosłownie ZMIAŻDŻONY (czego dowodem jest fakt, że ANI PISNĄŁ !!!), ale trzeba być czujnym !!! Zawsze może powrócić jako np. jakaś Ninja (No Income, No Job, but Alive).

  Jego zawód to ekonomista, a więc ten artykuł idealnie pasuje do Samuraja: gówniany zawód, gówniana praca, ale obawiam się, że dobre pieniądze ...

  I teraz pojawia się pytanie: co zrobić, żeby tak przeregulować system, aby nie miał on tendencji do tworzenia gównianych miejsc pracy ?
 • @ALL
  Najważniejsze, że wygraliśmy z Nawigatorami Jutra (Idiots of Tomorrow) ...
 • @Ultima Thule 15:19:32
  >wygraliśmy z Nawigatorami Jutra
  Niestety głupota nigdy się nie poddaje. WOJNA TRWA.

  Bardziej systematyczny atak:
  https://www.youtube.com/watch?v=pNX1rMiCUO0

  Watrto obejrzeć.
 • @GPS 02:56:39
  ...hmm przecież ten artykuł, to lewacka propaganda, wysokich co prawda lotów, ale sam Goebbbels mógłby się pod tym podpisać !

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY