Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 8081 komentarzy

Ultima Thule - Ultima Ratio

Ultima Thule - Janusz KorwinMikke ! Konrad Berkowicz ! Stanisław Michalkiewicz ! Nigel Farage ! WOLNY RYNEK ! WOLNA EUROPA !

Kredyt Społeczny - OSTRZEŻENIE PRZED OSZUSTWEM !!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W związku z uporczywie kontynuowanym procederem publikowania OSZUSTW przez Karła Reakcji przedstawiam PRAWDĘ na temat OSZUSTWA Kredytu Społecznego.

Tradycyjnie rozklekotany wiatrak symbolizuje katastrofę gospodarki po wprowadzeniu Kredytu Społecznego.

 

KREDYT SPOŁECZNY - obraza dla inteligencji i niebezpieczeństwo pseudo-naukowego OGŁUPIANIA ludzi, którzy nie mają czasu osobiście zbadać temat, a podoba im się to, że obiecuje coś za nic.

 

Oto ISTOTA tego OSZUSTWA:

 

KS głosi, że ludzie mogliby kupić wszystkie wyprodukowane dobra, tylko nie mają pieniędzy. Gdy się im je dostarczy, to wszyscy będą mieć żywność, domy, auta i potrzebne usługi.

 

Problem w tym, że ci ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że produkty mają swoje użytkowe cechy tylko dlatego, że ROZPACZLIWIE ZMUSZAMY PRODUCENTÓW do zachowania odpowiedniej jakości.

 

Jeżeli pewnego dnia pojawiłby się KS, to nagle producenci zaczęli by produkować dziadostwo, byle tylko sprzedać towary i dostać pieniądze.

 

Dochodziłoby nawet do takiej skrajności, że producent dogadał by się ze znajomymi, żeby potwierdzili nabycie jego produkcji, której nigdy nie było. Kasą z KS by się podzielili, a potem z tymi pieniędzmi (już "wypranymi") poszliby kupować prawdziwe, rzeczywiste dobra.

 

Oczywiście inni producenci też długo nie dali by się oszukiwać i też woleliby produkować "nic". Nie byłoby żadnego motywatora, bo skoro za nic można mieć te same pieniądze, które się ma za coś, to skutek byłby taki, że nikt by niczego nie produkował.

 

Tzn. produkowali by ! A jakże ! Tyle, że nigdy nie oddali by tych prawdziwych rzeczy za pieniądze KS.

 

Skończyłoby się to na tym, że pieniądze emitowane w ramach KS byłyby równowarte gównu, a prawdziwe towary musiałyby być nabywane za PRAWDZIWE pieniądze.

 

I teraz pytanie do zwolenników KS:

czy pozwolilibyście, aby w waszym systemie były też inne legalne środki płatnicze (np. emitowane przez prywatne banki), czy też byłoby to SUROWO ZABRONIONE. (oczywiście myślę, że pod pojęciem "surowo" wszyscy tutaj rozumiemy BZWZGLĘDNĄ KARĘ ŚMIERCI, gdyż żadna inna kara nie powstrzymałaby ludzi od używania innych pieniędzy).

 

 

Podsumowując:

 

jestem gotów zgodzić się na KS pod warunkiem BRAKU PRZYMUSU korzystania z waluty, w której byłby emitowany KS.

 

 

A teraz oczekuję na odpowiedzi zwolenników KS ...

 

 

p.s.: Pojawiłby się też jeden problem: jeżeli państwo gwarantowałoby spłatę podatków w pieniądze KS, to takie państwo bardzo szybko by zbankrutowało. Ponieważ bankructwo państwa jest tym samym, czym bankructwo rodziny pijaka, to każdego kto promuje, powiela i próbuje wcielać w życie pomysły KS nalezy traktować jak osobę dokonującą ZDRADY STANU oraz PRÓBY ZNISZCZENIA NARODU.

 

Są to NAJCIĘŻSZE zbrodnie i wszyscy wspólnie wraz z administracją musimy tej ZBRODNI stawić czoła.

 

KS nie jest "jednym z wielu pomysłów na funkcjonowanie państwa" DOKŁADNIE tak samo, jak "zamordowanie i spalenie w piecu rodziny" nie jest "jednym ze sposobów na realizację życia rodzinnego".

 

 
 
 
 
 

Jak długo Wisła płynie i na Wawelu Zygmunta bije dzwon,

tak długo WOLNY RYNEK królewski dzierży tron !!!

 
 

 

KOMENTARZE

 • BRAVO !!!
  BRAVO !!! Wspaniały, brawurowy artykuł !!!

  Autor w niezwykły sposób buduje narrację, malując w wyobraźni czytelnika wszystkie barwy PRAWDY. Po mistrzowsku posługuje się zaskakującymi porównaniami i odniesieniami do fundamentalnych pojęć ekonomii.

  Lekkość tekstu w niespotykany sposób kontrastuje z wagą wysnuwanych wniosków i zaleceń (do legendy przejdzie niezwykłe porównanie naszego Narodu do Rodziny).

  Możemy sobie jedynie życzyć, aby było więcej takich artykułów !
 • Oprzytomnij człowieku .
  Powiadam Ci , oprzytomnij .
  Rozumiem , że wychodzenie z sekciarstwa JKM może niektórym sprawiać kłopoty i dyskomfort , ale niech nadzieja Cię nie opuszcza .
 • @kowal 21:03:29
  a odpowiesz mi chociaż na te dwa zadane w artykule pytania ?
 • @Ultima Thule 21:05:41
  ------------- mam do Pana -PYTANIE !!! ŻĄDAM ! ODPOWIEDZI !!!! jaki zawód wykonujesz Polaku ??????

  http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/
 • @ninanonimowa 23:21:04
  Deratyzacja ...
 • @Max von Stirlitz 09:21:22
  Tak - to TOTAL BULLSHIT. Ale ten "total bullshit" jest na "jedynce" na SG, a ja, który zwracam uwagę, że to "total bullshit" ląduję w "oślej ławce" ...
 • @Max von Stirlitz 11:00:37
  nigdy żadnych uzgodnień nie robiłem ani tutaj, ani nigdzie indziej, więc nie wiem za bardzo, o co chodzi.
 • Mr. Nawiedzony Thule 11:05:44
  .
  Okey , rozmowy nie bylo .
  Dla Ciebie ,by pod cela zycie bylo..
  https://www.youtube.com/watch?v=n10qXzXlemM
 • Spokojnie
  Nie ma co się ciśnieniować.
  KS ma być jak rozumiem "dywidendą" z państwa. Na razie nie wiadomo co ma być jej bazą i jaka będzie jej skala.
  Wstęp jak na razie mało odkrywczy i nic nie wnoszący ale może zakończenie będzie lepsze.
 • @Cezary Bialik 11:50:53
  Sama idea "dywidendy państwowej" nie jest zła i można ją dyskutować.

  Natomiast koncepcja KS jest idiotyczna, gdyż zakłada mechanizm "samozagłady". Przecież nikt nie wyprodukuje niczego sensownego, jeżeli bez produkcji (lub za produkcję byle czego) dostanie tak samo pieniądze - bo kupujący oświadczy, że to dobry produkt, a potem podzielą się pieniędzmi.

  Po prostu KS to CHORA koncepcja sama w sobie.

  Natomiast można sobie wyobrazić, że państwo oferuje ludziom biedniejszym jakąś formę pomocy społecznej. Nie ma w tym nic złego, ale nie może to być pomoc gotówkowa, tylko rzeczowa (nocleg, wyżywienie, leczenie, edukacja itp.). Na taki wysiłek społeczeństwo może się zdecydować, gdyż poprawiając los biedniejszych ludzi zmniejszy przestępczość i inne problemy społeczne.

  Tym niemneij ludzie korzystający z różnych form wsparcia ze strony społeczeństwa musieliby się godzić na różne formy ograniczenia swoich praw (np. odebrania czynnego prawa wyborczego, żeby władza nie korumpowała najbiedniejszych w celu zebrania ich głosów wyborczych).

  To wszystko są oczywiście tematy do dyskusji, ale na pewno KS nie może być dyskutowane i administratorzy Neona KOMPROMITUJĄ siebie i portal widnując to GÓWNO na SG1 ...

  Zresztą do tej sprawy jeszcze powrócę w oddzielnym artykule, bo tak nie może być że normalni ludzie będą za towarzystwo mieli takie BZDURY ...
 • @Cezary Bialik 11:50:53
  p.s.: umieszczanie tutaj tekstów na temat KS jest taką samą GŁUPOTĄ, jak zamieszczenie w światowej klasy wydawnictwie medycznym artykułu pochwalnego na temat homeopatii ...
 • @Max von Stirlitz 12:20:20
  przede wszystkim nie wiem, co to jest to jakieś kasyno, a po drugie nie poszukuję pracy. Natomiast pisać i tak mogę tyle i o tym o czym już teraz piszę, więc raczej już robię to, co maksymalnie mogę.

  Zresztą to przecież nieistotne. Gdy idąc drogą widzę, że gospodarz w swojej zagrodzie nie pielęgnuje drzew i kwiatów, to mogę na to zwrócić uwagę, ale niekoniecznie muszę się brać do roboty w jego zagrodzie własnymi rękami ...
 • @Max von Stirlitz 13:00:08
  nigdy w życiu nie dostałem ani jednego grosza za pisanie tekstów w internecie.

  Wystarczającą motywacją dla mnie jest NIENAWIŚĆ do wszystkiego, co socjalistyczne, lewackie, interwencjonistyczne, keynesistowskie, unioeuropejskie itp.

  Nienawidzę też ASTROLOGII i HOMEOPATII ...

  Robię to wszystko po to, aby obnażyć oszustwa tych głupich idei.
 • @Max von Stirlitz 13:36:31
  Nie zazdroszczę JKM, czy Michalkiewiczowi za to, że "robią kasę". Niech robią jej jak najwięcej ! Przynajmniej taka motywacja pozwoli ten system rozwalić i naprawić Polskę ...

  Ale ja mam inne priorytety i gdzie indziej zarabiam, nie na pisaniu ...
 • @Ultima Thule 13:50:44
  zresztą - mi nigdy nie zależało na zarabianiu pieniędzy. Może właśnie dlatego zawsze miałem ich pełno ...
 • Śmierć teoretykom
  Nieszczęściem naszego świata są teoretycy wprowadzający swoje wizje w życie. Ostatnio przerabialiśmy komunizm teraz walczymy z liberoprawcami, wyznawcami mitycznego wolnego rynku.

  O zbrodniach komuny trąbią cały czas to je znany na pamięć.

  O zbrodniach tych ostatnich cicho

  A PGR-y zamiast zostawić to wolnemu rynkowi zadławiono wszystkie ukazem ,
  ukazem zniszczono GS tu zbrodnia jeszcze większa bo zbezczeszczono prywatną spółdzielczą własność

  Ukazami nakładają koncesje, i inne ograniczenia gospodarki .


  AAAaa rozumiem zdążamy do pełnego szczęścia wolnego rynku.

  Mitycznego bytu nigdy nie notowanego w annałach historii
 • @gnago 20:39:20
  a co sądzisz o teorii Kredytu Społecznego ?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY