Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 8081 komentarzy

Ultima Thule - Ultima Ratio

Ultima Thule - Janusz KorwinMikke ! Konrad Berkowicz ! Stanisław Michalkiewicz ! Nigel Farage ! WOLNY RYNEK ! WOLNA EUROPA !

Odpowiedź na BREDNIE - masakra Nikandera

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oto, jak MIAŻDŻĘ i MASAKRUJĘ Nikandera za jego brednie na temat organizacji finansów państwa. Przygotujcie się na intelektualną ucztę ...

Oto polemika z tekstem Nikandera: "Jak zadbamy o naszą bazę podatkową"

 

Moje komentarze oraz podsumowanie sąna czerwono:

 

Rozproszenie emisji w systemie projektowanym:

- stosowne agencje rządowe przekierowują te kwoty do wszystkich przedsiębiorstw spełniających wymogi formalne określone w przyjętych rozporządzeniachAby to działanie uzyskało akceptację społeczną i było powszechne, przedsiębiorcy nie otrzymują tych środków na własność. Przekazywane są one na powiększanie pionu własności pracowniczej.

 

*** skąd wiadomo, że przedsiębiorstwa spełniające "wymogi formalne" będą w stanie najefektywniej alokować zasoby ?

 

 

Efekt: eliminujemy banki komercyjne z tego interesu.

 

*** a co by było, gdybyśmy zakazali reklamy i marketingu ? Przecież to jest kilka % PKB !!! Wystarczyłoby, aby komisje robotniczo-chłopskie określały, który produkt jest dobry i pożądany na rynku, a który nie. Prawda Nikander, że to proste ?

 

 

 

2. Rząd ma prawo uznać przedsiębiorców jako obywateli obdarzonych szczególnymi talentami w zakresie włączania zasobów do obrotu gospodarczego i zaproponować im zasady uczestnictwa gospodarce rozumianej jako gospodarka dobra wspólnego. Rząd musi działać na rzecz ocieplenia wizerunku polskiego przedsiębiorcy.

 

*** kto decydowałby o tym, kto jest przedsiębiorcą ? Byłaby jakaś komisja ? Może mogłaby być ta sama, która określa, kto jest Żydem ?

 

 

 

2. Rząd ma prawo ograniczyć pomoc jedynie do przedsiębiorców, którzy nie zachowują się jak okupanci ekonomiczni. Postulowanym wymogiem będzie zarejestrowanie firmy w Polsce jako spółki właścicielsko-pracowniczej. Póki co to drugie jest to niemożliwe.

 

*** Jaka jest definicja "okupanta ekonomicznego" ? Bez prawidłowych i JEDNOZNACZNYCH definicji każdego będzie można określić jako okupanta. Czy o to chodzi ?

 

 

3. Rząd ma prawo pomóc przedsiębiorcom w zakupie od swoich pracowników czegoś więcej niż tylko potu. Ma prawo promować partnerski model stosunków przemysłowych. Ma prawo promować organizacje gospodarcze „strukturalnie innowacyjne”, w których załogi reagują na potrzeby rynku całym swym organizmem a nie tylko prze pomocy wyspecjalizowanych służb. Ma prawo reagować na przyczyny chorób pracy.

 

*** Ja jest definicja przedsiębiorstwa "strukturalnie innowacyjnego" ?

zauważcie, że w WOLNYM RYNKU w ogóle NIE MA definicji innowacyjności !!! W państwie wolnorynkowym na pytanie: "a jak u was na odcinku innowacyjności", obywatel kraju wolnorynkowego popatrzy najpierw jak na Marsjanina, a potem odpowien pytaniem: "yyy ?!"

Bo w normalnym kraju NIE MA POTRZEBY definiowania "innowacyjności". Z prostej przyczyny: jeżelki jesteś dobry i wygrywasz na WOLNYM RYNKU, to nie ma znaczenia, czy wygrałeś bo byłeś innowacyjny, czy może wygrałeś, bo NIE BYŁEŚ innowacyjny. Z kolei jeżeli przegrasz, to też nie ma kompletnie żadnego znaczenia, czy przegrałeś z powodu innowacyjności, czy z powodu jej braku.

***

 

 

4. Rząd ma prawo działać w kierunku koncentracji kapitału. Małe jest piękne, ale jest słabe i mało efektywne.

 

*** do tej pory zawsze pisałeś, że własnie koncentracja kapitału jest złem. To jak to jest w końcu ?

 

 

5. Rząd ma prawo działać w kierunku przywrócenia rodzinom funkcji produkcyjnej, a nie tylko traktowania ich jako dostarczyciela siły roboczej. Zatem rząd ma prawo promować rozwój własności pracowniczej, zapoczątkować proces dziedziczenia własności produkcyjnej w rodzinach oraz gromadzenia i przekazywania wiedzy o planowaniu i organizowaniu.

 

*** na czym konkretnie ma polegać "przywrócenie funkcji produkcyjnej" ? Na czym ma polegać ta "promocja" ? Na ładowaniu kasy do ludzi, którzy są bliżej władzy i urzędnika decyzyjnego ?

 

 

6. Rząd ma prawo zastosować rozwiązania eliminujące z systemu milczące zmowy zawierane jedynie po to, aby spełnić wymogi formalne. Łatwiej będzie to osiągnąć w przedsiębiorstwach większych.

 

*** oo jakiego rodzaju "milczące zmowy" chodzi ? Czy nie będzie to nadużywane przzez urzędników do niszczenia niewygodnych ludzi ?

Wygląda to tak, jak byś chciał dać urzędnikom władzę do decydowania o losach ludzi. Nikander - ty się dobrze czujesz ?
Jak będziesz nadzorował urzędników, żeby nie nadużywali władzy ?

Jeżelki tyle masz do zarzucenia ludziom według ciebie złym, to skąd nagle takie założenie, że urzędnicy realizujący twój program będą uczciwi i nie nadużyją władzy ?

***

 

 

8. Rząd musi potraktować przedsiębiorców jak główny bastion obrony waluty, front być może ważniejszy w chwili obecnej niż obrona terytorium.

 

Wychodzi na to, że rząd musi wypowiedzieć bezwzględną wojnę wszystkim koncepcjom wolnorynkowym i ich apologetom. Polska nie może być burdelem i karczmą zajezdną dla obcego kapitału zdobytego drogą monetarnego oszustwa.

Dlaczego będzie można obniżyć podatki? - ano dlatego, że sfera budżetowa schudnie. Wójtowie i burmistrzowie nie będą goszczeni na weselach jedynie po to, aby załatwili posadę na urzędzie dla panny młodej lub pana młodego. Będą zwolnieni z kręcenia głowami nad wymyślaniem nowych bzdurnych etatów.

 

*** co zrobisz, żeby sfera budżetowa "schudła" ? Przecież na razie twoje pomysły wymagają WZROSTU biurokracji !

Jak chcesz zmniejszyć wydatki na sferę budżetową ? Opisz te działania ...

***

 

 

**********************

 

PODSUMOWANIE:

 

idee "bankowości bezodsetkowej", "rozproszonej emisji", decydowaniu o innowacyjności przez "komisje robotniczo-chłopskie" (do których Nikander z pewnościa musiał kiedyś należeć, bo tam tacy właśnie ludzie byli) itp., to wszystko są pomysły technokratów-księgowych, którzy myślą, że wszystko się da policzyć, zaplanować, a jedyny problem, to że trzeba to zrobić "dobrze".

Ci ludzie obwiniają za wszystko "złych kapitalistów" i Żydów, ale zapominają o tym, że ich urzędnicy mający wszystkiego "pilnować" byliby wręcz POTWORAMI w ludzkiej skórze i zniszczyliby każdego, kogo by cchcieli, mając takie narzędzia, jak proponuje Nikander.

Zwracam też uwagę, że wszystkie te DEBILNE pomysły mają jedną wspólną cechę: nie opisują, JAK JE WDROŻYĆ.

Jest mowa o różnych "komisjach", o "biznesplanach", o "innowacjach", ale gdy zadaję tej ekonomicznej, prymitywnej hołocie pytyanie o DEFINICJE pojęć, którymi się posługują, to albo mnie banują, albo nie odpowiadają na temat ...

 

 

Mimo wszystko jednak wzywam choć część z moich przeciwników, aby byli skłonni pod tym artykułem odpowiedzieć na moje wątpliwości przy pomocy DEFINICJI.

Wtedy bowiem możemy dyskutować, gdyż każda definicja wymaga założeń i wtedy może się okazać, że jednak te pomysły są nierealizowalne.

 

Tak więc moja propozycja:

Wydestylujmy z tych interwencjonistycznych idei ich ISTOTĘ i porównajmy ją do ISTOTY WOLNEGO RYNKU. Gdyż wielu z was myli to, co jest obecnie z WOLNYM RYNKIEM. Zarzucacie Wolnemu Rynkowi wady, które tak naprawdę są wadami WASZEGO INTERWENCJONIZMU ...

 

Tak, jak artykuł otworzyła fotografia starego, rozlatującego się wiatraka symbolizującego Cywilizację Wariatów oraz wizję "spółek pracowniczo-właścicielskich rytu przeworskiego", tak kończy ten artykuł zgoła odmienne, pozytywne przesłanie, które sam zatytułowałem:


Jak długo Wisła płynie i na Wawelu Zygmunta bije dzwon,

tak długo WOLNY RYNEK królewski dzierży tron !!!

 


 

KOMENTARZE

 • JuTu
  Coś ty się taki aktywny nagle zrobił?
  Twoi trzęsą dupami bo Polacy zaczynają myśleć?

  No to niech trzęsą :)))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:02:27
  Nie zauważyłeś wzrostu poparcia dla KNP i JKM ?

  Nie zauważyłeś eksplozji poparcia dla Maxa Kolonko ?

  Nie zauważyłeś pojawienia się całej plejady SUPERnowych gwiazd polityki, jak np. Dziambor czy Berkowicz ?

  Świat się ogromnie zmienił, a nikt z was tutaj tego nie zauważył.

  Dlatego sukces JKM i KNP traktujecie jako coś przypadkowego, jako chwilowy "bunt gimbazy".

  Tymczasem jest to początek ogromnej fali TSUNAMI.

  Młodzi ludzie nie poszli za waszymi starymi,m zdziadziałymi, XIX wiecznymi pseudo-ideami.

  Młodzi ludzie wreszcie sami chcą sprawdzić "czy twardy ten mur" i sami wyznaczyli staremu światu "miejsce i czas" ...

  Tej siły już NIE POWSTRZYMACIE ...
 • @Ultima Thule 19:11:45
  //Tymczasem jest to początek ogromnej fali TSUNAMI//

  No... Żebyś tylko nie utopił sie w tym "tsunami".

  To, że Mikke dostał te parę głosów to taki wybryk natury, ślepej kurze ziarnko się trafiło.
  I nic więcej. Nie podniecaj sie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:17:57
  OK, czyli rozumiem, że uważasz, że w wyborach parlamentarnych KNP (ewentualnie jakieś ugrupowanie wyborcze z JKM) będzie miało mniej głosów, niż ostatnio do PE ?

  I napisz, czy chodzi o % czy o liczbę głosów.

  Wtedy będziemy mogli w przyszłym roku sprawdzić, kto miał rację. OK ?
 • @Ultima Thule 19:33:23
  7 do 10 % to plankton, przystawka.
  Więcej nigdy nie dostanie więc nie ma czym się podniecać.
  Poza tym w jewropejskich wyborach ilu głosowało? Normalni ludzie siedzieli w domu albo pojechali na ryby.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:38:35
  plankton to jest 1% (ale i to oznacza 100 tys wyborców oraz 300 tys sympatyków (nie wszyscy idą głosować).

  A o takiej armii raczej nie mówiłbym "plankton".

  Ale 10 % to już jest więcej, niż ma PSL ! Partia ogólnopolska, mająca w garści ogromny majątek ...

  10% to oznacza zdolność koalicyjną, bo bez takiej partii trudno będzie zrobić rząd.

  I ty to nazywasz "planktonem" ?

  Partię oraz jej wyborców, którzy być może niedługo będą współdecydować o jednej z największych gospodarek świata ? (miejsce chyba 20-ste)

  JKM ma teraz ok 500 tys wyborców, a po daniu w mordę Boniemu chyba kolejne 500 tys. oraz ok. 3-4 miliony sympatyków.

  Ty tą grupę nazywasz "planktonem" ???

  Partię, która w młodym pokoleniu ma poparcie bliskie 80% ????

  Czy ty jesteś zdrowy na umyśle ?
 • @Autor
  Zastanawiam się, czemu wolny rynek wzbudza taką ogromną nienawiść. Wolny rynek to przecież zwykłe dobrowolne działanie ludzi i nic więcej.
  Czy zatem przeciwnicy wolnego rynku tak bardzo nienawidzą swoich rodaków, że gotowi są sami ponieść szkodę, byleby tylko pozostali ludzie nie mogli odnieść żadnych korzyści?
  Przecież gdy szanowny bloger Nikander twierdzi że "rząd musi wypowiedzieć bezwzględną wojnę wszystkim koncepcjom wolnorynkowym" to oznacza bezwzględną wojnę z dobrowolnym ludzkim działaniem. To powrót do systemu niewolniczego i do grabieży na ogromną skalę.
 • @programista 20:50:25
  Tak dokładnie jest. Ci biedni umysłowo ludzie dali sobie wmówić następujące implikacje:

  jest źle -> jest liberalizm -> liberalizm to Wolny Rynek -> więc Wolny Rynek jest winny temu, że jest źle

  Biedacy nie rozumieją, że obecny system to nawet nie leżał koło Wolnego Rynku ...

  Nadzieja jedynie w tym, że młode pokolenie pluje już na ten chory system i 80% z nich popiera Wolny Rynek ...
 • @programista 20:50:25
  Na szczególną uwagę w tym zdaniu Nikandera Dyzmy (czyli inaczej "Kukuńka") zasługują dwa słowa: "bezwzględna" i "wszystkim".

  Takie słowa nie mogą pozostać bez konsekwencji.

  "Bezwzględna" wojna to wojna TOTALNA zmierzająca do CAŁKOWITEGO fizycznego zlikwidowania wroga.

  "Wszystkim", to znaczy każdemu przejawowi WOLNEJ WOLI CZŁOWIEKA.

  Mamy tu więc do czynienia ze zbrodniczym PLANOWANIEM wojny totalnej prowadzonej na zasadach ludobójstwa ...

  To jest jedynie prosta implikacja zdania Nikandera Dyzmy - Kukuńka" ...
 • @Ultima Thule 22:32:31
  bawisz się w tej "piaskownicy" jak dzieciak
  bajdy piszesz
  twój wolny rynek tyle samo jest wart,
  może nie prowadzi do zamordyzmu,
  ale na pewno do ekonomicznego niewolnictwa.
  zacznij samodzielnie myśleć.
  każdy system ekonomiczny nie oparty na uniwersalnych zasadach
  sprawiedliwości i solidarności społecznej, równości i wolności,
  nie przetrwa próby czasu.
 • @ali551 00:34:29
  Zauważ, że obecne ekonomiczne niewolnictwo wynika WŁAŚNIE Z BRAKU WOLNEGO RYNKU !!!!!!

  Otóż wielkie korporacje korumpują rządy zapewniając sobie:

  - dostęp do kredytów
  - dostęp do dotacji
  - dostęp do infrastruktury (np. uzbroojone strefy przemysłowe)
  - ulgi podatkowe (specjalne strefy ekonomiczne)
  - legislacja korzystna dla koncernów (lobbing)
  - zlecenia budżetowe (Kulczyk, Krauze etc.)
  - specjalne traktowanie podatkowe itp.
  - polityka celna (ochrona przed konkurencją ze świata)
  - agendy rządowe niszczące konkurencję koncernów (ABW, CBA, CBŚ, Sanepid, Urząd Weterynarii, Urząd Energetyki itp.)
  - prawo pracy (dostosowane do NIEWOLNIKÓW - a więc duże przywileje dla osób ze stażem pracy, dla związkowców itp.)
  - ograniczenie praw do wykonywania niektorych zawodów lub niepotrzebnie wysokie wymogi


  Tą listę można by mnożyć.

  Jest jeszcze druga lista: CO W ZAMIAN dają koncerny politykom i urzednikom ?
  - wsparcie finansowe w trakcie wyborów (oczywiście - nie jesteśmy DZIEĆMI i dobrze wiemy, jak to się odbywa. Np. Firma A przychodzi do Agencji marketingowej X i płaci jej duże pieniądze za kampanię marketingową. Następnie agencja X idzie do agencji Y i kupuje u niej jakieś usługi marketingowe (oczywiście fikcyjne). Następnie do agencji X zgłasza się partia Z i dostaje kampanię marketingową na preferencyjnych warunkach. Jak widać nie da się nawet wyśledzić powiązań pomiędzy dofinansowującą firmą A a partią Z ...

  - wsparcie pozornie nie związane z wyborami: np. firma A wpłaca dotację na organizację charytatywną X. NGO X organizuje akcję pomocy dla chorych dzieci. W tej akcji "twarzą" kampanii "pomagajmy chorym dzieciom" jest polityk Z. W efekcie następuje "ocipienie ... tzn ocieplenie wizerunku" polityka.
  Można też wesprzeć z firm bużetowych (np. ORLEN itp.) NGO w rodzaju "śmieszna orkiestra podwórkowych cwaniaków", a w zamian uzyskać poparcie przed wyborami szefa tego NGO. I to poparcie nawet nie musi być bezpośrednie !!!

  Wystarczy, że szef tego NGO powie: "jak można głosować na tą chorą z nienawiści partię opozycyjną ?!".

  To wszystko, co powyżej napisałem to jest PRZEDSZKOLE marketingu politycznego. To są ŻAŁOŚNIE OCZYWISTE metody, które przez ich wykonawców są wykonywane ODRUCHOWO i BEZ ZBĘDNYCH ROZHOWORÓW ...

  ****************

  I teraz się zastanów, w jakim BAGNIE żyjemy ...

  I pomyśl:

  są ludzie, którzy to widzą wyraźnie i po to chcą stworzyć WOLNY RYNEK, aby ODEBRAĆ URZĘDNIKOM PRAWO DECYDOWANIA ...

  Oni będą KRZYCZEĆ W NIEBOGŁOSY, że "Polska umrze", jak się im odbierze prawo do decydowania ...

  Ale prawda jest taka, że to oni by musieli umrzeć, żeby Polska nie umarła ...
 • @ALL
  Ktoś mi zniknął mój artykuł o symulacji rzeczywistości wirtualnej. Nie wiecie, kto za tym stoi ???
 • @Ultima Thule 12:27:26
  Pewnie jakiś krasnoludek :))

  tylko, ze ja twoją "notkę" widzę. Nawet na SG.
  Podesłać adres dobrego okulisty?

  Co z tym linkiem?
  Albo będzie link albo UROCZYSTE przeprosiny.
  Albo albo.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:32:15
  znalazłem artykuł w "oślej ławce". To są jakieś jaja !!!! Kto to zrobił !!!
 • @Ultima Thule 13:01:48
  To jak będzie z tymi przeprosinami?

  W oślej ławce mówisz... No to masz dobre towarzystwo. Rendźera :))))))
 • @Ultima Thule 09:45:59
  motasz czy/i zapętliłeś siem
  WR jest utopią.
  1. Aby stworzyć naprawdę WR musiałbyś zacząć od ZERA!!!!!!
  ponieważ świat został już zawłaszczony łącznie z kreacją pieniędzy.
  2. Pieniądz musiałby mieć wartość sam w sobie, musiałbyś przywrócić pieniądz kruszcowy.
  pojmujesz?
 • Panie..maial byc masakra....
  , a pan zes sie publicznie obesral:-_))))))
  DO polemiki z panem Jozefem..zaloz pan peluche:-))))

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY